Stokke vs. Bugaboo

Slibovala jsem porovnání těchto dvou leadrů a přišlo mi opravdu mnoho dotazů, který z nich je dle mě lepší!


Porovnávala jsem sporťáky Stokke Trailz vs. Bugaboo Buffalo DieselJedno je jasný - jsou to prostě dva úžasný kočáry, který patří do TOP5!
Sepsala jsem naše postřehy v bodech, které vám pravděpodobně v obchodě neřeknou a vy na ně přijdete, až po delším užívání. Předpokládám, že vás který tento článek zajímá nejvíc jste již v některé z prodejen byli a oba kočárky jste si "osahali". ;)SKLÁDÁNÍ

Stokke +
Bugaboo -
U obou kočáru odděláte lehátko a pak složíte podvozek. Nic složitého ani u jednoho, ale u Bugaboo je ta nevýhoda že když složíte podvozek, tak pokud držíte konstrukci vertikálně a chcete jí opřít o zem, protože nejste Rambo abyste ji drželi ve vzduch 5minut, tak celá váha stojí na rukojeti. To je prostě špatný. Já mám limitku od Dieslu a u něj je rukojeť kožená, ale i přesto už ho mám poškrábanej tam, kde ta kůže končí. Jestli si myslíte, že budete opatrný a tohle se vám nemůže stát, tak na to rovnou zapomeňte. Ten kočár vytahujete a skládáte do auta furt a stále dokola a klidných momentů, kdy máte na vše čas je tak 5%.


MADLO

Stokke /
Bugaboo /
Tady mám na mysli madlo, které má dítě před sebou a drží se za něj ručičkama. Kdykoliv dítě dáváte do kočáru nebo z kočárku, tak ho musíte otevřít a teprve potom manipulujete s prckem. Bugaboo má super madlo v tom, že má na obou stranách otočný kloub, takže ho odpojíte jen z jedné libovolné strany a otočíte. Neni třeba ho nikam pokládat. Zároveň je dost bytelný, takže když rozkládáte kočár, tak lehátko bez problému zvedáte za madlo. Mačkání "čudlíku" na madlu není úplně cajk s delšími nehty. Nenosím nijak dlouhé nehty, ale často se mi stává že mi ho to nějak kousne a bolí to. Na Bugaboo Diesel je kožený a omyvatelný, ale známá ho měla potažený takovým tím černým molitanem a prcek jí to celý ohlodat. :) Stokke madlo není tak bytelný, takže lehátko za něj nezvedám a nemá otočný kloub, ale zase je příjemný na otevírání a potah se dá svléct a vyprat. Tady je to asi fakt 50 na 50 popravdě často neotvírám ani jedno a rvu tam dítě přes zavřené madlo, ale to by se asi nemělo. ;)

ZAPÍNACÍ "PÁSY"

Stokke - 
Bugaboo +
Pásy v kočárku do kterých připínáte dítě jsou u Bugaboo pohodlnější na zavírání i odepínání. Lépe se s tim manipuluje a je to vychytanější. Ne že by to u Stokke byl nějaký problém, ale vůči Bugaboo to není tak vymazlený.

POLOHOVÁNÍ

Stokke +
Bugaboo -
Tady je to naprosto jasný! Něco co mě u Bugaboo fakt dere! Stokke má pod sportovní korbou "čudlík" stačí stlačit a polohujete si s dítětem, jak chcete bez jakékoliv námahy. Nemusíte vstávat ani otáčet kočár, protože tenhle kouzelný čudlík je na obou stranách. Bugaboo noooo ani nevim jak to popsat, snad by bylo lehčí to natočit... když neni dítě v kočáru tak stlačíte dva "klouby" pod (zmiňovaným madlem) na obou stranách kočáru zároveň - on vyskočí 4cm nahoru a vy ho pak nakláníte dle potřeby. V momentě, kdy je dítě v kočáru, tak to děláte úplně stejně akorát se závažim 10kg, takže to nenadskočí ty 4cm a vy to musíte tahat nahoru opět za to madlo. :) Prostě úplně na pytel! Ikdyž v tom za rok máte praxi, tak stejně se někdy zaseknete a prostě to nejde a to nemluvim o tom, když ho chce posadit někdo jiný! Toto je věc, kterou děláte 15x denně... dítě chce spát, sedět, ležet, klečet, dělat kliky a všechny nesmysly furt dokola.Omluva Bugaboo:
Jsem moc ráda, že články čtete a píšete mi feedbacky :) Anička Grycová byla první, kdo mě na FB upozornil na druhou - samozřejmě lepší variantu polohování Bugaboo. Bohužel nám tento detail nikdo v obchodě neukázal a to jsem tam byla několikrát i s Ondrou nebo mamkou, takže jsme všichni jak úžasňáci polohovali kočár variantou číslo 1. Co mě překvapuje je, že mám nejednu kamarádku s Bugaboo a všechny polohují stejně jako "doteď" já. No jsem ráda, že jste mě na tento detail upozornili dřív něž bude mít Elliot 20kg. 

STŘÍŠKA

Stokke +
Bugaboo /
Na oba kočáry se dají dokoupit letní stříšky, ale Stokke převlečete celý a má tu síťku zabudovanou i v sedáku a to nemluvim o tom, že součástí jejich Summer Kitu, kde je právě stříška je i froté vložka do lehátka a stínidlo - ten kit je prostě bezkonkurenční. U Bugaboo se dá dokoupit letní stříška, která je dle mě nic moc, takže když máte nějakou limitovanou kolekci, tak ji v létě odstřelíte jejich děsnou letní stříškou. Tady u toho odstavce bych se asi dál nerozepisovala, protože bych vám mohla zhatit pohled na Bugaboo v létě. Naše dítě ho prostě v létě odmítalo a byl v něm tak přehřátej, že se naprosto nedivim. Musim, ale říct že my máme kočár z džínoviny a ta je prostě neprodyšná, takže netušim jak na tom jsou jiné kolkce Bugaboo. V zimě je perfektní - neprofoukne a je tak velká že když ji celou roztáhnete, tak dítěti nesvítí slunce do očí.
O Stokke Summer Kitu - ZDE

Ps: Zajímalo by mě komu se opravdu líbí letní Bugaboo stříšky? :D
JÍZDNÍ VLASTNOSTI

Stokke +
Bugaboo +
Tohle jsem řešila se všema stále dokola, kdo Elliota vozil. Od všech jsem zjišťovala s kterým z kočárů se jim lépe jezdí, každý říkal něco jiného. Oba projedou vše a oba jsou velmi stabilní. Oba mají užasná kola a oba jsou skvěle odpružený. Dle mě je Bugaboo dravější a přední kolečka jsou rozhodně flexibilnější. Chodim s kočárem na brusle nebo běhat a na to si beru Bugaboo, protože se dá opravdu ovládat malíčkem. Docela často taham Bugaboo za (opět zmiňované) madlo, takže táhnu kočár vedle sebe, protože to jde samo a dělam opičky na dítě. :)

VÝŠKA A ÚLOŽNÝ PROSTOR

Stokke +
Bugaboo /
Stokke je prostě nejvyšší a pokud se rozhodnete pro Trailz, tak úložný prostor pod ním je neskutečný. Bugaboo Buffalo je prostě fajnovka. Neni nejvyšší, ale rozhodně neni malý a to samé s úložnym prostorem. Co se týče výšky a koše pod kočárem, tak se s kočárkem Trailz nedá jen tak něco srovnávat. Trailz je prostě SUV.
Zase si uvědomte, že čím víc místa tím víc hloupostí a zbytečností s sebou taháte. :)


SHRNUTÍ

Pokud bychom řešili vzhled, tak je to samozřejmě individuální. Pro Ondru je srdcovka Bugaboo, ale pouze v této limitce Diesel a vždy mi řekně, jak mi to s nim sekne, že je to prostě dravej kočár a není to nic sladkýho. Mě se líbí opravdu oba dva, ale jsem přesvědčena že Elliot v létě preferuje Stokke, jinak je spoky v obojím. Momentálně máme ve Stokke kožíšek a do Bugaboo jsem akorát dala fusak Diesel Rock <3 a to je obojí stylovka. Musim teda ještě říct takový menší detail :D ke Stokke jsme automaticky dostali síťku proti komárům a na kočar Bugaboo ne, což mi přijde u kočáru této cenové relace úsměvný. Další co jen tak nezkusíte je pláštěnka :D a ano na Bugaboo mi prostě nesedí a je tvrdá. Pláštěnka od Stokke je propracovanější a krásně sedí. To jsou opravdu detaily, ale detaily dělají celek.